Zastosowanie czyściwa celulozowego
- Szczegóły
Przemysłowe czyściwa są wykorzystywane do czyszczenia i osuszania przeróżnych powierzchni. Mogą być wykonane z celulozy, czyli z tego samego materiału, z którego produkuje się ręczniki papierowe, jednak ich zastosowanie jest o wiele szersze. Czyściwa celulozowe są jednorazową alternatywą dla bawełnianych ściereczek do czyszczenia, które – po kilkukrotnym praniu w wysokiej temperaturze – zupełnie tracą swoje właściwości.
Cechy czyściwa celulozowego
Jedną z najważniejszych zalet czyściwa celulozowego jest jego uniwersalność. Materiał ten może być z powodzeniem stosowany do każdej powierzchni, ponieważ nie pozostawia po sobie żadnych zarysowań i smug. Czyściwo celulozowe jest niezwykle higienicznym rozwiązaniem, ponieważ może być wykorzystane tylko jeden raz i najczęściej jest pobierane wolną ręką z wygodnego dozownika. Produkt ten wykazuje się niską pylnością, dlatego żadne drobinki nie przywierają do czyszczonej powierzchni. Jednocześnie jest trwały i nie ma obawy o to, że w trakcie sprzątania czyściwo będzie się rwało. Może być ono wykorzystywane do wycierania, ponieważ charakteryzuje się świetną chłonnością, czyszczenia na sucho lub przy użyciu wody bądź detergentów, a także polerowania za pomocą środków do nabłyszczania.
Kto korzysta z czyściwa celulozowego?
Czyściwo celulozowe jest stosowane przede wszystkim przez firmy sprzątające. Jest też niezastąpione w branży gastronomicznej – czyściwo dopuszczone do kontaktu z żywnością posiada certyfikat ISEGA. W branży motoryzacyjnej materiał ten doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju smarami, olejami, substancjami tłustymi i klejącymi. Używane jest powszechnie w różnych gałęziach przemysłu do czyszczenia zabrudzeń z chropowatych bądź też delikatnych powierzchni, narzędzi i urządzeń oraz do utrzymywania higieny rąk.